siatkówka

Siatkówka

- wiadomości

Redaktor: Monika Skrzyniarz   
2011-10-29 09:15:45

Image
Główna broń przeciwko "starszym paniom"

Belgijka Helene Rousseaux to jedna z zawodniczek, które w tym sezonie dołączyły do zespołu Budowlanych Łódź. Młodziutka siatkarka po wygranym meczu z AZS-em Białystok opowiedziała o trudach pierwszych pięciu kolejek ligi, przygotowaniach do turnieju kwalifikacyjnego do IO oraz o lekcjach języka polskiego.

Justyna Niedbała: — Rozegrałyście pięć meczów w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Na pewno bardzo nadwerężyło to wasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Jak sobie z tym radzisz?

Helene Rousseaux: — Właściwie miałam bardzo dobre przygotowanie w Belgii i tutaj było podobnie pod względem treningów siłowych, więc nabrałam sporo siły. Dzięki temu mogłam poradzić sobie z takim obciążeniem. Czasami borykam się z problemami z barkiem, ale mam w klubie świetną opiekę medyczną i mój stan się poprawia.


 Czeka was teraz prawie miesięczna przerwa w rozgrywkach ligowych w związku z Pucharem Świata i turniejami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich. Jakie masz plany na tę przerwę?

— Jutro (28.10 — przyp. red.) mam mecz w barwach narodowych [Belgii], ponieważ gramy w turnieju kwalifikacyjnym. O 7.00 rano mam lot i o 9.00 powinnam być już w Belgii. Zaraz potem wyjedziemy do Holandii, by wieczorem rozegrać mecz z Holenderkami. W związku z tym o żadnej przerwie nie może być mowy. Turniej wymaga bardzo ciężkich przygotowań, więc nie będzie odpoczynku.


W turnieju kwalifikacyjnym zmierzycie się także z Rosją i Słowacją. Oczywiście będą to trudne mecze, jak oceniasz wasze szanse?

— Myślę, że mamy spore szanse przeciwko Słowacji. Tworzymy dobry zespół, wiele z nas to bardzo młode zawodniczki, ale mamy na pozycji rozgrywającej Frauke Dirix, która jest doświadczoną siatkarką. Druga najstarsza zawodniczka w zespole ma 21 lat, więc jesteśmy naprawdę młode (śmiech). Z pewnością potrzeba nam więcej ogrania. Ze Słowacją wygrana jest możliwa, z Rosją sprawa wygląda już inaczej. To zespół z najwyższej półki, a słyszałam też, że do drużyny powraca Sokołowa, więc na pewno będzie ciężko.

więcej na plusliga-kobiet.pl, rozmawiała Justyna Niedbała.

źródło: plusliga-kobiet.pl

Imię:
Komentarz:

Ochrona:* Code




  Skomentuj
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
transfery plusliga

Mam z Tobą do pogadania

Image
Paul Lotman: Na przyszłość reprezentacji USA patrzę z optymizmem

Przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów, specjalnie dla Volley24, zdecydował się udzielić wywiadu, w którym, między innymi, ujawnia, kto według niego będzie gwiazdą amerykańskiej siatkówki w kolejnych latach oraz opowiada o lidze portorykańskiej.

 

Siatkówka | Siatkówka polska i światowa | Rozgrywki kobiet | PLus Liga | Liga światowa | Siatkówka | Siatkówka plażowa | Siatkówka mężczyzn | vintage | testy na aplikację |

x