siatkówka

Siatkówka

- wiadomości

Redaktor: Monika Skrzyniarz   
2011-08-25 09:25:29

Image
Przygotowania Brazylijczyków do Sul-Americano

Po miesiącu od finałów Ligi Światowej, Brazylijczycy ponownie zgromadzili się w ośrodku szkoleniowym Aryzão w Saquaremie, szlifując formę na wrześniowe Mistrzostwa Ameryki Południowej.

Czempionat kontynentu odbędzie się w Brazylii, od 19 do 25 września. „Canarinhos” w całej historii turnieju zwyciężali aż 27 razy na 28 edycji imprezy – wyjątkiem był rok 1964, kiedy nie uczestniczyli w rozgrywkach. Są więc niewątpliwie murowanymi faworytami do zwycięstwa, jednak Argentyńczycy pokazali w tegorocznej Lidze Światowej, że nie będą łatwym przeciwnikiem, a „Albicelestes” na pewno chcieliby w końcu przełamać dominację Brazylijczyków w Ameryce Południowej. Zwycięstwo w mistrzostwach daje przepustkę do gry w Pucharze Świata, którego trzy najlepsze drużyny automatycznie zakwalifikują się na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

- W Mistrzostwach Ameryki Południowej przyjdzie nam się zmierzyć z wymagającymi rywalami, mówię tu zwłaszcza o Argentynie, która w ciągu ostatniej dekady zrobiła ogromny postęp – stwierdził trener Bernardinho. – Znalezienie się w pierwszej trójce Pucharu Świata nie będzie łatwym zadaniem. Co najmniej siedem drużyn będzie walczyło o te pozycje – dodał szkoleniowiec.

więcej na stronie przegladligowy.com, opracowała Katarzyna Tybor

źródło: przegladligowy.com

Imię:
Komentarz:

Ochrona:* Code




  Skomentuj
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
transfery plusliga

Mam z Tobą do pogadania

Image
Paul Lotman: Na przyszłość reprezentacji USA patrzę z optymizmem

Przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów, specjalnie dla Volley24, zdecydował się udzielić wywiadu, w którym, między innymi, ujawnia, kto według niego będzie gwiazdą amerykańskiej siatkówki w kolejnych latach oraz opowiada o lidze portorykańskiej.

 

Siatkówka | Siatkówka polska i światowa | Rozgrywki kobiet | PLus Liga | Liga światowa | Siatkówka | Siatkówka plażowa | Siatkówka mężczyzn | vintage | testy na aplikację |

x