siatkówka

Siatkówka

- wiadomości

Redaktor: Paulina Stańczyk   
2011-01-31 14:50:14

Image
Piotr Pluszyński: Zamknięcie ligi to wielkie draństwo

Wciąż nie opadają emocje wywołane dyskusją na temat zamknięcia ligi. Szczególnie ucierpią na tym niższe ligi. Swoimi przemyśleniami na ten temat dzieli się prezes BBTSu Bielsko-Białej, Piotr Pluszyński. 

Panie prezesie jakie towarzyszą Panu odczucia związane z uchwałą klubów Plusligi wyrażającą chęć zamknięcia tejże ligi?

Emocje już opadły natomiast przyszedł czas na refleksje. Ja myślę, że jest to jakieś wielkie draństwo. Komuś marzy się cyrk, a sport jest tutaj gdzieś na ostatnim miejscu. Czytałem już różne komentarze – m.in. artykuł pana Bartosza Wencława z siatki.org, z którym całkowicie się zgadzam, poza wyjątkiem pierwszej postawionej przez redaktora tezy. Brzmi ona mniej więcej tak, że mogą sobie panowie powiedzieć, że będą się bawić za własne pieniądze – z tym właśnie się nie zgodzę. To nie jest zabawa za własne pieniądze. Jeżeli kluby Plusligi byłyby w całości finansowane z prywatnych środków, gdyby akcjonariuszami tych klubów nie były spółki Skarbu Państwa, gdyby wreszcie kluby nie otrzymywałyby dotacji z samorządów – to proszę bardzo niech się bawią. Jest jednak inaczej – weźmy choćby pod uwagę ligowych potentatów. Nie wiem jak zareaguje na to państwo, przede wszystkim ministerstwo sportu, jeżeli PZPS zechce przyjąć propozycję zamknięcia Plusligi. Sądzę, że nie jest to w porządku, jeśli wszyscy obywatele musieliby łożyć na zabawki i zabawę paru facetów sterujących Plusligą bądź klubami z Plusligi. Co innego gdyby to były pieniądze prywatne, ale nie są. Takie najbardziej kłujące w oczy to przykłady Skry, Jastrzębskiego Węgla czy Zaksy, ale przecież, jak już wspomniałem każdy z klubów Plusligi – nie mówię, że inne zespoły pierwszo i drugoligowe nie – korzysta z pomocy samorządowej. Wszyscy również korzystają z hal miejskich, chyba tylko Jastrzębie ma swoją

Jakie kroki zamierzacie przedsięwziąć jako kluby pierwszoligowe, żeby nie dopuścić do zamknięcia ligi?

Szczerze mówiąc nie wiem. Czekam aż sytuacja rozwinie się. Czytałem wypowiedź prezesa Zaksy, pana posła Pietrzyka, który mówił, że nie jest to przesądzone. Na razie tę uchwałę zaakceptowali prezesi, natomiast to wszystko może zweryfikować decyzja PZPS. Sądzę, że jeżeli działacze związkowi będą trzeźwo spoglądać na tę sprawę to nic z tego nie będzie i wszystko rozejdzie się po kościach, więc na razie nie ma sensu robić jakiejś wrzawy, ale mówić trzeba, bo jest to niebezpieczne, że mogą komuś przychodzić do głowy takie pomysły. 
 
Jeżeli PZPS zorganizowałby inne rozgrywki o Mistrzostwo Polski to z czasem poziom tych rozgrywek będzie rósł. W tej chwili, jeżeli zawodnicy chcą zarabiać większe pieniądze to muszą podnosić swoje kwalifikacje. Liczą, że ktoś ze wspomnianego cyrku ich zauważy. Jednak w momencie zamknięcia ligi po co ma grać pierwsza liga? Jedynie chyba po to, żeby nie spaść do drugiej ligi.

Uważam, że sport bez pieniędzy nie potrafi funkcjonować, jak każda inna dziedzina życia, ale żeby pieniądz miał dyktować warunki to jest to już wynaturzenie. Liczę, że nie przejdzie ten pomysł, bo jeżeli PZPS da się skołować – zresztą stanowiska w lidze i związku są powiązane, choćby pan Popko jest równocześnie szefem ligi i wiceprezesem, inni członkowie też wywodzą się z klubów, które zagłosowały tak a nie inaczej, więc decyzji w związku nie byłbym wcale taki pewien. Natomiast jest jeszcze wspomniane ministerstwo sportu, w którym upatrywałbym ratunku.
 
więcej na www.bbtsbielsko.pl, rozmawiał Maciej Kaliciński
 

źródło: bbtsbielsko.pl

Imię:
Komentarz:

Ochrona:* Code




  Komentarze (8)
1. Dodane przez Kibic, w dniu - 11-10-2011 12:26 , IP: 93.105.169.219
Jezeli ekstraklasę siatkówki sprzedano by telewizjii za odpowiednie pieniądze, to żaden klub, żaden beniaminek nie powinien miec kłopotu żeby grać w najlepszej lidze. Już za sam awans powinny być dobre pieniądze + to co dostaną po sezonie, za zajęte miejsce w lidze, za ilośc transmisji pokazywanych z hali gospodarza meczu. W tym momencie nie ma sensu prowadzić ani kasyfikacji medalowej ani sezonowej, bo liga jest sztucznie zamknięta dla wybranych. Niech zespoły od 1 ligi przygotują własny-stary projekt rozgrywek a zwycięzca będzie MP i to on ma grać w Pucharach i koniec, elita "10 "niech gra sobie jak w NBA 82 mecze oraz paly off dla wygranego puchar ligi PLS.
2. Dodane przez pogromca bełchatowskich mitów, w dniu - 07-02-2011 22:41 , IP: 88.156.16.80
jako kibic klubu,który jest jedną nogą poza Plusligą także mówię nie dla zamknięcia.Wolę żeby AZS grał w pierwszej lidze niż w +lidze z metką oszustów i kombinatorów
3. Dodane przez www.OtwartaLiga.pl, w dniu - 07-02-2011 22:21 , IP: 83.31.217.111
www.OtwartaLiga.pl - NIE dla zamknięcia PlusLigi !
4. Dodane przez ., w dniu - 31-01-2011 16:46 , IP: 84.10.92.15
Przepraszam, ze nie w temacie, ale ktos ze starszych kibicow moze kojarzy mecz bodajze z LŚ Rosjan z Kubanczykami. Mecz ten byl calkowicie zdominowany przez zagrywke i po tamtym wydarzeniu zmieniono cisnienie w pilkach, zeby zagrywka nie byla tak istotnym elementem w meczu siatkarskim.
5. Dodane przez dzik do doberman, w dniu - 31-01-2011 16:30 , IP: 95.49.22.246
Doberman, a jeśli wprowadzą te przepisy to jakaś miernota z dołu I ligi z kasą będzie mogła sobie Plusligę kupić.
6. Dodane przez do siatkarz, w dniu - 31-01-2011 16:18 , IP: 89.75.76.176
zgadzam się z Tobą w 100%, a kibice(dzieci) niech się podniecają polską siatkówką i ''łykają'' steki różnych bzdur.
7. Dodane przez doberman, w dniu - 31-01-2011 16:04 , IP: 81.190.172.69
a jeszcze wiekszym dranstwem byłoby ogladanie w plus lidze takich cienkich druzyn jak bbts zallllll
8. Dodane przez siatkarz, w dniu - 31-01-2011 14:15 , IP: 95.40.186.79
Panie Prezesie: swieta racja. PZPS jest opanowany przez powiazania, ktore przypominaja lekture Mario Puzo. Jest na to wiele dowodow. Maja jeden jedyny cel: zabezpieczyc swe interesy i kase. Beda robic wszystko aby trzymac to swych lapach i sie okopywac. 
Jak napisalem w innym miejscu czas juz nadszedl na: CBA, NIK, CBS, ABW, Pitere, no i nieruchawa Prokuratorie Generalna.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
transfery plusliga

Mam z Tobą do pogadania

Image
Paul Lotman: Na przyszłość reprezentacji USA patrzę z optymizmem

Przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów, specjalnie dla Volley24, zdecydował się udzielić wywiadu, w którym, między innymi, ujawnia, kto według niego będzie gwiazdą amerykańskiej siatkówki w kolejnych latach oraz opowiada o lidze portorykańskiej.

 

Siatkówka | Siatkówka polska i światowa | Rozgrywki kobiet | PLus Liga | Liga światowa | Siatkówka | Siatkówka plażowa | Siatkówka mężczyzn | vintage | testy na aplikację |

x